Түрікменстандағы Қазақстанның мәдениет күндері

29-30 қараша күндері Қазақстанның Түрікменстандағы Мәдениет күндері аясында Ашхабад қаласындағы Көркем өнер музейінде Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің "Ұлы Дала мұрасы атты" көрмесі өтті. Көрмеге дәстүрлі сәндік-қолданбалы өнер туындылары, ХІХ ғасырдағы зергерлік өнердің бірегей жәдігерлері, ұлттық киім үлгілері, Қазақстанның тұмса табиғатының, Маңғыстаудың таңғажайып көріністерінің фотокартиналары қойылды.

Көрмені мәртебелі меймандар - Түрікменстандағы ҚР консулы Жандос Асанов және Түрікменстандағы түрлі елдердің елшіліктері мен консулдық өкілдері, Мәдениет қайраткерлері, Өнер академиясының ұстаздары мен студенттері, музей мамандары тамашалап, жоғары бағасын берді. Түрікменстандағы қандас бауырларымыз екі күн бойы ағылып келіп, көрмемізді, өлкеміздің өнер шеберлері қойған концертті тамашалап, атамекенге деген сағынышын, ыстық ықыласын жеткізіп, ынтымақты арттыра түсетін осындай шаралар үшін екі ел басшыларына алғыстарын жаудырып жатты.

Осы көрменің жоғары деңгейде өтуіне қол ұшын берген Маңғыстау облысының Мәдениет басқармасына, ашылу салтанатында өнер көрсеткен "Ақжарма" фольклорлық ансамбліне және "Жорға" би ұжымына алғыс білдіреміз.

Түрікменстан Бейнелеу өнері музейіндегі әріптестеріміздің (директоры Түркменстанның еңбек сіңірген мәдениет қайраткері Сапармаммет Мередов) аталған көрмені жасақтауда жан-жақты көмек көрсетіп, барлық оңтайлы жағдайларды жасағанын ерекше атап, зор алғыс білдіргіміз келеді.

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» және «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақалалары еліміздің мәдени-рухани потенциалын арттыру жолында қызмет етіп жүрген барша азаматтарға қаншалықты мәртебелі міндеттер жүктей түскенін ескерсек, Маңғыстаудан барған делегация құрамындағы облыстық музей ұжымының бұл сапары сол үдеден шыға білген сәтті қадамдардың бірі болып қалмақ.

Жарияланған күні: 03-12-2018

Күмбір күйге бөленген күн

27 наурыз күні Танымал күйші, «Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі», «Құрмет» орденінің иегері Роза Айдарбаевамен «Ұлттық өнерді ұлықтаған Роза қыз» мәдени-танымдық кездесуі өтті.

Жарияланған күні: 28-03-2019

Қолөнердің хас шеберлері

Музей шаңырағындағы тағы бір әдемі кездесу

Жарияланған күні: 27-03-2019

Алтынқазған құпиясына қанық болыңыз!

2010 ж. анықталып, 2014 жылдан бастап тұрақты археологиялық қазба жұмыстары жүргізілген "Алтынқазған" діни-қабірлеу кешенінен табылған жәдігерлердің тек өлкеміздің емес, бүтін мемлекетіміздің мақтанашына айналатын түрі бар!

Жарияланған күні: 20-03-2019

Ұлттық салт-дәстүрлеріміз ұлықталған күн

19 наурыз - ұлттық салт-дәстүрлерді ұлықтау күніне арналған музейдегі мерекелік шаралар легі жоғары деңгейде өтте.

Жарияланған күні: 19-03-2019

Алып плезиозавр қаңқасын көріп үлгеріңіз!

iconiconiconicon

2017 ж. мамыр айында Маңғыстау ауданының аумағынан табылған ежелгі алып плезиозавр сүйегі музейде қайта көрмеленеді

Жарияланған күні: 20-02-2019

"Жарияланбаған соғыс жадымызда!" әскери-тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Биыл 15 ақпан күні кеңес әскерлерінің Ауғанстан аумағынан шығарылғанына 30 жыл толады.

Жарияланған күні: 12-02-2019