Түрікменстандағы Қазақстанның мәдениет күндері

29-30 қараша күндері Қазақстанның Түрікменстандағы Мәдениет күндері аясында Ашхабад қаласындағы Көркем өнер музейінде Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің "Ұлы Дала мұрасы атты" көрмесі өтті. Көрмеге дәстүрлі сәндік-қолданбалы өнер туындылары, ХІХ ғасырдағы зергерлік өнердің бірегей жәдігерлері, ұлттық киім үлгілері, Қазақстанның тұмса табиғатының, Маңғыстаудың таңғажайып көріністерінің фотокартиналары қойылды.

Көрмені мәртебелі меймандар - Түрікменстандағы ҚР консулы Жандос Асанов және Түрікменстандағы түрлі елдердің елшіліктері мен консулдық өкілдері, Мәдениет қайраткерлері, Өнер академиясының ұстаздары мен студенттері, музей мамандары тамашалап, жоғары бағасын берді. Түрікменстандағы қандас бауырларымыз екі күн бойы ағылып келіп, көрмемізді, өлкеміздің өнер шеберлері қойған концертті тамашалап, атамекенге деген сағынышын, ыстық ықыласын жеткізіп, ынтымақты арттыра түсетін осындай шаралар үшін екі ел басшыларына алғыстарын жаудырып жатты.

Осы көрменің жоғары деңгейде өтуіне қол ұшын берген Маңғыстау облысының Мәдениет басқармасына, ашылу салтанатында өнер көрсеткен "Ақжарма" фольклорлық ансамбліне және "Жорға" би ұжымына алғыс білдіреміз.

Түрікменстан Бейнелеу өнері музейіндегі әріптестеріміздің (директоры Түркменстанның еңбек сіңірген мәдениет қайраткері Сапармаммет Мередов) аталған көрмені жасақтауда жан-жақты көмек көрсетіп, барлық оңтайлы жағдайларды жасағанын ерекше атап, зор алғыс білдіргіміз келеді.

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» және «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақалалары еліміздің мәдени-рухани потенциалын арттыру жолында қызмет етіп жүрген барша азаматтарға қаншалықты мәртебелі міндеттер жүктей түскенін ескерсек, Маңғыстаудан барған делегация құрамындағы облыстық музей ұжымының бұл сапары сол үдеден шыға білген сәтті қадамдардың бірі болып қалмақ.

Жарияланған күні: 03-12-2018
Оқылған саны: 2064

Алып плезиозавр қаңқасын көріп үлгеріңіз!

iconiconiconicon

2017 ж. мамыр айында Маңғыстау ауданының аумағынан табылған ежелгі алып плезиозавр сүйегі музейде қайта көрмеленеді

Жарияланған күні: 20-02-2019

"Жарияланбаған соғыс жадымызда!" әскери-тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Биыл 15 ақпан күні кеңес әскерлерінің Ауғанстан аумағынан шығарылғанына 30 жыл толады.

Жарияланған күні: 12-02-2019

"Адал еңбек - ырыстың бұлағы" тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Өлкемізге белгілі теңізші, балықшы Тәуірхан Қанжановпен кездесу.

Жарияланған күні: 30-01-2019

Түрікменстандағы Қазақстанның мәдениет күндері

2018 ж. 18 тамыздағы Ақтау саммиті барысында жасалған келісімдердің бірі - түрікмен астанасы Ашхабадта Қазақстанның мәдениет күндерін өткізу болатын. 29-30 қараша күндері Маңғыстау облысынан Ашхабадқа үлкен делегация аттанып, 2 күн бойы Ашхабадты қазақтың салт-дәстүрі мен саф өнеріне қандырды. Мәдениет күндері аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі "Ұлы Дала мұрасы" атты көрмесін ұсынды.

Жарияланған күні: 03-12-2018
Оқылған саны: 2064

Ержан хазірет Төлегенұлының мұралары тағылымына арналған конференция қос қалада дүркіреп өтті

Рухани жаңғырудың жарқын үлгісі болған қос қаладағы конференция туралы

Жарияланған күні: 22-11-2018

Ержан хазіреттің мұралары халықпен қауышпақ

Киелі Маңғыстаудың біртуар перзенті, көрнекті дін өкілі, абыз, Орта Азияға мәшһүр Ержан хазірет мұралары тағылымына арналған конференцияның куәсі болуға асығыңыз!

Жарияланған күні: 15-11-2018