Ммектептердегі музей апталығы

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі Елбасының «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында қала мектептерінде музей апталықтары өтуде.

Музей ұжымы 8 қазан күні Ақтау қаласындағы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейінде», 15 қазан күні Н. Оңдасынов атындағы №5 орта мектебіне жылжымалы көрмелермен барып, оқушыларға таныстырды. Мектептегі музей күні барысында оқушылар «Парасат» қоғамының жетекшісі С.Шапағатовқа арналған «Тәуелсіздіктің тар жол, тайғақ кешуінде», Ә.Тұяқовқа арналған «Ақмышта туып, АҚШ-та озған Әминім», Ә.Қастеевке арналған «Бейнелеу өнерінің бас тұлғасы» атты жылжымалы көрмелерін, музей қорынан «Маңғыстаудың дәстүрлі қолөнері» этнографиялық көрмесін (зергерлік бұйымдар, ат әбзелдері, т.б.),  «Маңғыстаудың жануарлар әлемі» көрмесін (құстардың, жануарлардың тұлыптары) тамашалады.

Музей ұжымы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейі» директоры Иманғалиева Гүлден Бисенбайқызына және оқу ісі жөніндегі меңгеруші Лоло Николаевнаға алғыс білдіреді. Көрмеде 570 оқушы қамтылды. Ал Н. Оңдасынов атындағы № 5 орта мектептегі музей күнінде 130 оқушысы қамтылды.

Қала және облыс мектептерінің барша ұстаздарын музей көрмелерін мектептерде ұйымдастырып, оқушылардың сабақтан тыс өз өлкесінің тарихымен танысып, танымын арттыру ісіне атсалысуға шақырамыз! Музейдің байланыс телефондары: 43-23-14; 43-23-75.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Күмбір күйге бөленген күн

27 наурыз күні Танымал күйші, «Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі», «Құрмет» орденінің иегері Роза Айдарбаевамен «Ұлттық өнерді ұлықтаған Роза қыз» мәдени-танымдық кездесуі өтті.

Жарияланған күні: 28-03-2019

Қолөнердің хас шеберлері

Музей шаңырағындағы тағы бір әдемі кездесу

Жарияланған күні: 27-03-2019

Алтынқазған құпиясына қанық болыңыз!

2010 ж. анықталып, 2014 жылдан бастап тұрақты археологиялық қазба жұмыстары жүргізілген "Алтынқазған" діни-қабірлеу кешенінен табылған жәдігерлердің тек өлкеміздің емес, бүтін мемлекетіміздің мақтанашына айналатын түрі бар!

Жарияланған күні: 20-03-2019

Ұлттық салт-дәстүрлеріміз ұлықталған күн

19 наурыз - ұлттық салт-дәстүрлерді ұлықтау күніне арналған музейдегі мерекелік шаралар легі жоғары деңгейде өтте.

Жарияланған күні: 19-03-2019

Алып плезиозавр қаңқасын көріп үлгеріңіз!

iconiconiconicon

2017 ж. мамыр айында Маңғыстау ауданының аумағынан табылған ежелгі алып плезиозавр сүйегі музейде қайта көрмеленеді

Жарияланған күні: 20-02-2019

"Жарияланбаған соғыс жадымызда!" әскери-тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Биыл 15 ақпан күні кеңес әскерлерінің Ауғанстан аумағынан шығарылғанына 30 жыл толады.

Жарияланған күні: 12-02-2019