Ежелгі плезиозавр сүйегін көретін сәт келді!

28 қараша күні Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде Елбасының "Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру" мақаласының "Туған жер - туған ел" базалық бағыты аясында "Ежелгі Тетис құпиялары" атты палеонтологиялық көрме ашылады. Көрмеде бір кездері Маңғыстау өлкесі табанында жатқан Тетис атты мұхитта мезозой, палеозой дәуірлерінде өмір сүрген, сүйектері тасқа айналған жануарлардың қаңқалары көрсетіледі.

Жарияланған күні: 27-11-2017

Түрікменстандағы Қазақстанның мәдениет күндері

2018 ж. 18 тамыздағы Ақтау саммиті барысында жасалған келісімдердің бірі - түрікмен астанасы Ашхабадта Қазақстанның мәдениет күндерін өткізу болатын. 29-30 қараша күндері Маңғыстау облысынан Ашхабадқа үлкен делегация аттанып, 2 күн бойы Ашхабадты қазақтың салт-дәстүрі мен саф өнеріне қандырды. Мәдениет күндері аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі "Ұлы Дала мұрасы" атты көрмесін ұсынды.

Жарияланған күні: 03-12-2018

Ержан хазірет Төлегенұлының мұралары тағылымына арналған конференция қос қалада дүркіреп өтті

Рухани жаңғырудың жарқын үлгісі болған қос қаладағы конференция туралы

Жарияланған күні: 22-11-2018

Ержан хазіреттің мұралары халықпен қауышпақ

Киелі Маңғыстаудың біртуар перзенті, көрнекті дін өкілі, абыз, Орта Азияға мәшһүр Ержан хазірет мұралары тағылымына арналған конференцияның куәсі болуға асығыңыз!

Жарияланған күні: 15-11-2018

Ммектептердегі музей апталығы

iconiconicon

Ұстаздар назарына! Оқушылардың өлке тарихымен танысып, танымдық ақпараттар алуына мүмкіндікті жіберіп алмаңыз.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Өзбекстандағы «Маңғыстау облысының мәдениет күні»

Өзбекстан Республикасының Үргеніш облысы Хорезм қаласында өткен «Маңғыстау облысының мәдениет күні» шаралары аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі «Маңғыстау мұралары» көрмесін көпшілік назарына ұсынды.

Жарияланған күні: 01-10-2018

Көнеден жеткен кәсіп - Маңғыстаудың аңшылық дәстүрі

Халқымыздың көнеден жеткен қастерлі кәсібі - аңшылық дәстүрдің бүгінгі көрнекті өкілі Алдаберген Ақшабаевпен танымдық-тағылымдық кездесу

Жарияланған күні: 28-09-2018