Атырау музейі Маңғыстауда қонақта

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласына орай рухани, тарихи құндылықтарды насихаттау мақсатында 27 қыркүйек – 27 қазан аралығында біздің облыстық музей ғимаратында Атырау облысы тарихи-өлкетану музейі қорынан ұйымдастырылатын «Тарихы терең Атырау» көрмесін тамашалауға шақырамыз.
Көрмеде тарихымыздың тереңдігін, түп-тамырымыздың тектілігін дүние дидарына жария еткен асыл қазынамыз – Алтын адам, тарихы сырларға толы Сарайшық қалашығының жәдігерлері, сондай-ақ, темірден түйін түйген шеберлер мен зер қадірін білген зергерлердің қолынан туындаған зергерлік бұйымдар және Жәңгір хан, сұлтан Бейбарыс тәрізді тарихи тұлғалар мен оқиғаларға толы, өзгеше табиғаты мен өзіндік тарихы бар, қойнауы қазынаға толы Атырау өлкесінің құнды жәдігерлері сыр шертеді.

Жарияланған күні: 21-09-2017

Р.А. Григорянның 100 жылдығына орай Құрмет тақтасы орнатылды

iconiconiconicon

Белгілі мемлекет және қоғам қайраткері, Ақтау қаласының негізін қалаушылардың бірі Р.А. Григорянның 100 жылдығына арналған шаралар жалғасуда.

Жарияланған күні: 30-11-2017

Ежелгі плезиозавр сүйегін көретін сәт келді!

iconiconicon

Палеонтологиялық көрме

Жарияланған күні: 27-11-2017

Балауыз мүсіндер көрмесі шақырады!

2017 жылдың 18 қараша - 18 желтоқсан күндері аралығында облыстық музейде Санкт-Петербург қаласынан келген балауыз мүсіндердің көрмесі өтетінін хабарлаймыз.

Жарияланған күні: 17-11-2017

"Екі елдің төл перзенті"

25 қыркүйек күні Геология-минерология ғылымдарының докторы, профессор Құрбан Аманниязұлының 85 жылдығына орай музей қабырғасында ғалымның көзін көрген достарымен "Екі елдің төл перзенті" тақырыбындағы кездесу өтті. Кездесуге ғалымның шәкірті, геолог Қожахметов Қосарбай, жазушы, өлкетанушылар Әбілқайыр Спан, Отыншы Көшбайұлы, оқушылар мен студенттер қатысты.

Жарияланған күні: 26-09-2017

"Тарихы терең Атырау"

Атырау музейінің көрмесіне келіңіздер

Жарияланған күні: 26-09-2017